HOKKAIDO & SMOOTH COLLIE

JAK ROSTEME - 5. TÝDEN

Středa 17. 4. 2013

Jestli jsem dosud zvládala jakž takž aktualizovat stránky a snažila se zachytit každý sebemenší pokrok ve vývoji štěňátek, tak v tomto týdnu musím naprosto objektivně uznat, že tentokrát už těžce nestíhám. Přesněji ... nestíhám vůbec nic. Prckové přestávají být prcky a mění se v rychlou rotu, která se dá zpacifikovat jen stěží a pokud vůbec, tak s vyvinutím téměř nadlidského úsilí a vypětím všech sil. Zkuste se vžít do pocitu, že máte doma šesterčata a právě každé z nich zjistilo, k čemu jsou nožičky. Představa úplně šílená ... no a s těmi malými klony pejsků to není o moc lepší. Pokud se potřebuji dostat do pracovny, procházím kolem nich prakticky po špičkách, ale stejně se nevyhnu tomu, že ve chvíli, kdy jen jedno z nich zaregistruje, že se snažím kolem nich proklouznout, v tu chvíli vypískne a to je signál k hurá akci pro všechny ostatní. V mžiku mi několik z nich visí na noze, další brání vlastním tělem dveře, kterými chci před malými nájezdníky utéct. "Chceš pět minut klidu? ... No to si piš, že půjdeme s tebou, zavírat se před námi nebudeš" .... tak nějak asi přemýšlí šest uličníků. Po chvíli to dopadne tak, že se před nimi zabarikáduju v porodní bedně a nechám je běhat kolem. Jenže když to udělám, stejně brzy "vyměknu" a pustím smečku k sobě. Štěníci se na mě přilepí jak vosa na bonbon, po chvíli hlazení a šimrání se zklidní a usínají. Já budu muset také .... v době, kdy píšu tyto řádky hodiny ukazují čas 0:07 ... proč jen ten čas tak strašně letí? :-)

Čvrtek 18. 4. 2013

Dnešní pokus vyfotit štěnda při večerním hodování se moc  nevyvedl ... posoudit můžete sami ve fotogalerii .... šest hladových krčků se vrhlo na krmící misku s jemně mletým vařeným kuřetem s pařeným kuskusem, ochucený mrkvičkou. Jestli jsem si myslela, že se všichni způsobně postaví k misce a zapózují, tak opak byl pravdou. Vrhli se na voňavou dobrotu, jak kdyby byli minimálně týden o chlebu a vodě ... půlka kuřete zmizela během několika málo minut, tak jsem je raději musela nechat chvíli v klidu trávit, protože bych asi podlehla očím žebronícím o přídavek ... a to si myslím, že toho měli opravdu dost. Docela bych uvítala, kdyby ocenili pravidelnou péči a nechovali se u jídla tak, jak kdybych jim už nikdy nic nehodlala přinést. Důsledkem té rychlosti, s jakou se vrhají na krmení, jsou někdy více a někdy méně rozmazané fotografie, protože v klidu jsou až ve chvíli, kdy si nacpou bříško a odpadnou k zaslouženému odpočinku.

Sobota 20. 4. 2013

Štěňátkům bude pět týdnů, tak tu máme nové váhy na porovnání, jak rostou:

Angela

Porodní váha: 454 g                    Váha 3 týdny: 1575 g                    Váha 5 týdnů: 2500 g

 

Amélie

Porodní váha: 395 g                    Váha 3 týdny: 1225 g                    Váha 5 týdnů: 1850 g

 

Alain

Porodní váha: 432 g                    Váha 3 týdny: 1590 g                    Váha 5 týdnů: 2500 g

 

Allegra Josephine

Porodní váha: 285 g                    Váha 3 týdny: 1100 g                    Váha 5 týdnů: 1900 g

 

Affleck

Porodní váha: 420 g                    Váha 3 týdny: 1485 g                    Váha 5 týdnů: 2350 g

 

Ana Bella

Porodní váha: 454 g                    Váha 3 týdny: 1560 g                    Váha 5 týdnů: 2500 g

 

Neděle 21. 4. 2013

Krásné nedělní odpoledne využila štěnda ke zkoumání venkovních prostor - místo oběda doma si všichni pochutnali na pikniku v trávě ... bohužel, právě v tu chvíli se nám vybila baterie u foťáku a zdokumentovat polední hodování se již nepodařilo. Věřím, že si užijeme sluníčko ještě než štěňátka odjedou do svých domovů, tak fotografie doplníme. Dnes jsem stihla zdokumentovat Alánka s Andělkou, když ostatní pochrupkávali v pelíšku.

U jednotlivých štěňátek jsou doplněny fotografie z dnešního focení doma. V porovnání s prvními fotkami je to v pěti týdnech opravdu obrovský rozdíl :-)

BĚHÁME VENKU

Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100

ČTVRTEČNÍ HODOVÁNÍ