HOKKAIDO & SMOOTH COLLIE

DENÍČEK CHOVATELE

 

Deníček chovatele jsem se rozhodla udělat z několika důvodů. Tím prvním impulsem k sepsání zážitků, které provázejí narození malých tvorečků až po jejich odjezd do nových domovů, byl fakt, že mě samotnou překvapilo a svým způsobem ohromilo, jak intenzivní citový prožitek dokáže tato situace vyvolat. Druhým impulsem je snaha alespoň trochu zprostředkovat  majitelům  štěňat celý proces vývoje, kterým štěnda procházejí a pokroky, které se jim daří dělat. Tím třetím důvodem je to, že si možná při sepisování svých "chovatelských pamětí" mohu prožít celý ten proces ve zpomalené fázi ještě jednou tak, jak se pomalu budou skládat a třídit mé zážitky do písemné podoby.

No a v neposlední řadě mi bude tento materiál sloužit v případě, že bych snad někdy měla problémy s pamětí, abych měla kam sáhnout a z tohoto archivu si tyto zážitky oživit. V každém případě však  musím říct, že ať byla moje cesta k narození prvních štěňátek jakkoliv dlouhá a klikatá, jsem v tuto chvíli šťastná, že jsem se po ní vydala a vytrvala až do konce. Odměna za dokončení tohoto maratónu stojí za to .... v pelíšku se tu slastně protahuje a spokojeně vrní šest krásných malinkatých klubíček. A já už vím, že až odchovám tyto drobečky a připravím je na cestu k milujícím páníčkům, tak tím má cesta s nimi nekončí, ale bude stále pokračovat. Chci sledovat jak mí odchovanci rostou, radovat se z jejich spokojeného života a případných výstavních, sportovních či pracovních úspěchů.

Zápisky budou mít podobu několika kapitol, každá kapitola bude obsahovat to nejdůležitější z jednoho týdne života štěňátek od narození až do 8. týdne, kdy opustí rodný pelíšek a s důvěrou vykročí vstříct novým zážitkům a dobrodružstvím. Po této cestě už půjdou společně se svou novou rodinou a já jim budu přát do života jen to nejlepší. Teď si ale stále užívám jejich přítomnost a pokusím se o radost, kterou nám všem doma přinášejí, s vámi podělit.