HOKKAIDO & SMOOTH COLLIE

Hokkaido

 

Pes formovaný tvrdou přírodou

Aby mohli bojovat s medvědy, hokkaido psi potřebovali nejen nekonečnou odvahu, ale také silně vyvinuté smysly a enormní ostražitost. Fyzicky jsou velmi robustní, vytrvalí a schopní snášet extrémní zimy, mají ale také fenomenální úsudek a rozhodovací schopnosti, vytrvalost a odolnost. Všechny tyto kvality si postupně vybudovali právě na ostrově Hokkaido, jako přímý důsledek extrémně náročných přírodních podmínek, ve kterých museli přežít. Život v chladných až mrazivých teplotách vybavil tyto psy svrchním kožichem, jenž je v porovnání s jinými japonskými středními plemeny velmi hustý a s ještě hustší podsadou. Jejich zbarvení je velmi pestré – od černé, bílé, červené, až po sezamové, s pálením či dokonce žíhané v různých odstínech. Na jazyku mají často černo-modrá znaménka, která napovídají jistou příbuznost s čínskou rasou čau-čau.

 

Proč Hokkaido Ken?

Zvláštní souhrou okolností ... a zodpovědně mohu říct, že s rozumovým rozhodnutím to nemělo absolutně nic společného. Když jsme se jeli podívat na štěňátko, chápala jsem, že pořídit si dalšího pejska a ještě jinou rasu není asi úplně šťastný nápad. Stačilo se však podívat na tu malou kuličku, která z jednoho úhlu připomínala lvíče a z jiného úhlu malou lištičku a veškerá předsevzetí šla stranou. Svého rozhodnutí vzít si malou Kimi jsem nikdy nelitovala.

 

Jaký je pes Hokkaido?

  • přátelský, ale zároveň i velmi svérázný pes s extrémní citovou vazbou na svoji rodinu
  • nedůvěřivý k cizím lidem
  • spolehlivý hlídač 
  • radostný smíšek - má zvláštní výraz, který vypadá, jako když se stále usmívá
  • od útlého věku naprosto čistotný pes (byla jsem připravená na to, že budu k malému štěněti opět několikrát za noc vstávat a když to nestihnu, tak i nějakou dobu utírat loužičky - k mému velkému překvapení 8 týdenní Kimi prospala v klidu celou noc a ráno kolem sedmé disciplinovaně vyběhla ven ... pokud musela být doma, šla na připravenou podložku ... a tak jí to i zůstalo)
  • chytrý a učenlivý ... ovšem s dodatkem "JÁ MUSÍM CHTÍT" ... pak jde cokoliv 
  • silný a obratný pes

 

CUKIKO SAKI MOYA

/album/cukiko-saki-moya/dsc-0310-o1-jpg1/
/album/cukiko-saki-moya/dsc-0377-jpg/
/album/cukiko-saki-moya/dsc-0103-o-jpg/
/album/cukiko-saki-moya/dsc-0339-o-jpg/

Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100

YUKIKO HOWASOU - "YUKI"

/album/yukiko-howasou-yuki/a108-jpg/

CORA AKURI JUME - "KIMI"

/album/cora-akuri-jume-kimi/dsc-0111-jpg/