HOKKAIDO & SMOOTH COLLIE

JAK ROSTEME - 3. TÝDEN

Pátek 5. 4. 2013 - 18. den života

Týden utekl jako voda a já nestíhááááááááááám ani zapisovat, co je u nás nového. Ne, že by nebylo ... každý den, každou chvíli sledujeme nové pokroky štěňátek. Začínají objevovat své tlapky, sourozence a maminu. Olizováním a okusováním začínají poznávat svoje bezprostřední okolí. Kousají uši mamce, navzájem se chytají za ocásky, občas se jim podaří zaklínit se do sebe tlamičkami, začínají se mezi sebou navzájem vnímat. Poprvé zaznamenáváme kratičké projevy radosti, vrtění ocáskem apod., většinu dne však štěňátka stále prospí. Krásně přibývají na váze, všichni už mají váhu v rozmezí 1,01 kg - 1,4 kg. Pomalu se jim začíná rozvíjet čich, očmuchávají všechno, co se jim dostane pod nosík. Projevuje se u nich zvědavost spojená s čichem, pohybová aktivita nabírá na intenzitě, jsou strašně legrační, vypadají jak plyšáci na setrvačník :-)

Dnes mi přišlo, že se ještě více rozvíjí čich ... večer přijela Klárka a bylo to tedy opravdu vřelé uvítání, jen jsem stála a zírala, jak se k ní všechna štěnda radostně hrnula. A to měla za sebou muchlovací odpoledne, kdy přijela na "kukandu" naše kamarádka Alenka - pomazlit se a potěšit z malých klubíček a totéž rodina Žlábkových. Bylo hezké pozorovat rozzářené oči malých klučíků - chvíli sledují štěňátka a chvíli je upírají k mamce s nevysloveným přáním mít doma zase malého psího kamaráda.

Zítra nás čeká první odčervení, další pak za 14 dní. U paní doktorky Kubové už mají štěnda objednané petpasy a máme pochvalu, jak krásně prospívají :-)

Mamina Bella na konci třetího týdne stále štěňátka plně kojí, ale je na ní vidět, jak už ji to asi zmáhá. Ráda se natáhne ve svém pelíšku a ostřížím zrakem monitoruje návštěvy, které se přišly podívat na štěňátka. Při jejich odchodu nakoukne do bedničky, jak kdyby si je snad chtěla přepočítat a když zjistí, že je všechno v naprostém pořádku, tak jde zase na své místečko odpočívat.

Neděle 7. 4, 2013 - 20. den života

Nedělní ráno bylo pro nás plné překvapení ... u všech pejsků se prořezaly již první zoubky, tak nám začíná být jasné, že jen s máminým mlíčkem si už dlouho nevystačí. Zřejmě i kvůli tomu, že pokud budou Bellu kousat s takovou urputností, s jakou nyní jen sají, tak jim brzy zřejmě sama odstaví přísun bílé sladké dobroty. I tak si myslím, že živí ty otesánky velmi poctivě a je moc statečná, když ten každodenní nájezd malých hladových krků zvládá. Večer jsem tedy zkusila poprvé příkrm - udělala jsem kašičku ze sušeného mléka pro štěňátka a namlela jim do toho na masovém strojku kuřecí granulky Platinum. Nakonec jsem se na doporučení Renátky, majitelky Brontíka rozhodla pro tuto značku a myslím, že štěníci budou spokojení. Miska s kaší zmizela rychlostí blesku, potom ji ještě poctivě "dočistila" Bella a žádostivě koukala, jestli by se nenašel přídavek. Jediné štěstí, že jsem nápad s kaší zrealizovala až večer, protože kdyby nás po tomto krmení viděli páníčci štěňátek, tak by se asi nestačili divit. Představte si batole, které začínáte krmit rozmixovaným masem se zeleninou a když se mu zadaří a párkrát vás poprská, jak to všude kolem vypadá. Pak si to znásobte 6x a máte zhruba představu, jak to po prvním hodování štěňátek u mističky mohlo v okolí vypadat. Dlužno ale podotknout, že spokojená štěnda se zamotala do klubíčka a určitě si nechají zdát něco pěkného o nových domovech.

Byla to taková hezká tečka za koncem třetího týdne života štěňátek ... uběhne ještě týden a budeme mít za sebou polovinu doby, kdy budou štěňátka u mámy a u nás ... ach jo ... ten čas fakt letí .... :-)

Alenka v říši divů (štěňat)

Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100

NÁŠ TŘETÍ VÍKEND

JSOU NÁM 3 TÝDNY