HOKKAIDO & SMOOTH COLLIE

NAŠE PRVNÍ ŠTĚŇÁTKA SLAVÍ DNES 6. NAROZENINY

19.03.2019 15:41

Právě dnes, na svátek Josefa, se před 6 lety v naší chovatelské stanici narodila první vytoužená štěňátka krátkosrsté kolie. Jen velmi těžko mohu popsat své pocity tehdejší i dnešní, protože těch šest let mezi tím jako by snad ani nebylo. Z malých klubíček, která se kdysi choulila v mé náruči, vyrostlo šest krásných psů, kteří jsou nyní na vrcholu svých sil. Tenkrát byli první a pro mne v mnoha ohledech jedineční ... a jako takoví již zůstanou navždy v mém srdci. Říká se, celkem oprávněně, že na svá poprvé člověk nezapomíná. Těžko zapomenout na příběh, se kterým jsem jako chovatelka prožívala narození prvních štěňátek. A docela mě těší, že jsem tenkrát začala psát svůj "Deníček chovatele", ve kterém si mohu i dnes připomenout, jak to tenkrát bylo:


www.amico-di-boemia.cz/kratkosrsta-kolie/stenata/aktualni-vrhy/denicek-chovatele/narozeni-a-1-tyden-zivota/


A tak vím celkem bezpečně, že tenkrát před šesti lety byla velká zima a měli jsme tu od večera napadaných asi 20 čísel čerstvého sněhu, což bylo na březen dost neobvyklé. A tak jsme v tom "zimním" počasí přivítali na jaře 2013 celkem 6 štěňátek a dali jsme jim jména Andělka, Amálka, Ali, Pepi, Beník a Annie. Zlatá fenka Amálka získala ve výstavních kruzích titul Český GRAND ŠAMPION, přivedla na svět celkem 24 štěňátek a dnes je již dokonce babičkou. Všichni její sourozenci jsou také velmi krásní pejsci, sportovně nadaní s výbornými výsledky a prožívají se svými rodinami skvělé společné aktivity.


Všem štěňátkům posíláme srdečné blahopřání k jejich dnešním krásným 6. narozeninám!


Od té doby jsme u nás odchovali zatím 23 pejsků (11 krátkosrstých kolií a 12 štěňátek plemene hokkaido-ken), kteří dělají radost svým majitelům nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Německu, Rakousku, Holandsku, Francii, Polsku a USA.
Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100