HOKKAIDO & SMOOTH COLLIE

ŠTĚŇÁTKA 3 TÝDNY / PUPPIES 3 WEEKS OLD

30.06.2017 09:43

Ve věku  3 týdnů již jsou zrak a schopnost vidění všech štěňátek plně vyvinuté. Na zvukové podněty reagují štěňátka pohybem uší, případně se za zvukem otáčí. Také se všem prořezaly první zoubky. Dosud jsou štěňátka plně kojena pouze mateřským mlékem mámou Yuki a proto moc nechápu, z čeho čerpají tak velké váhové přírůstky. Vlastně chápu ... vysávají Yuki do poslední kapky. Je to ale dobře, protože jejich organismus tak získává všechny látky potřebné pro jejich imunitu a jsou to již nyní silní a krásní plyšoví medvídci s očima jak korálky. Yuki všechno zase dožene, až odchová štěňátka, teď je tady a pro ně vždy s plným nasazením.

Štěňata zatím většinu času spokojeně prospí v bedýnce, po nakrmení jsou již vidět první náznaky jejich her - vzájemně se pošťuchují, očichávají, převalují se po sobě, případně spolu zápasí o hračky, které mají nově v pelíšku. Umí již zavrčet a štěknout, ale také spokojeně vrnět, když se přibatolí pro pohlazení. Jejich zvukové projevy jsou v tuto dobu velmi legrační a my si užíváme krásný čas, který nastává, protože všechna štěňátka vnímají naši přítomnost a nevynechají jedinou příležitost, když mohou být v naší blízkosti - chování a mazlení je pro ně vrchol blaha. Dokáží již vylézt na klín, když u nich někdo sedíme a tam se stulí do klubíčka, případně šplhají ještě dál, jejich největší radostí je být co nejblíže našemu obličeji. Pak rozdávají něžné doteky čumáčkem ... je to opravdu nejkrásnější období v našem krátkém společném životě se štěňátky.

Máma Yuki si zaslouží moji největší poklonu a obdiv. Porodní bedýnku udržuje v bezvadné čistotě, štěňátka má pečlivě "umytá" a vždy krásně voní. Kdykoliv (dnes třeba ve 2 hodiny ráno) mohu přijít, vlézt si k nim do bedýnky a tam si sednout, případně lehnout a nechat štěňátka tulit se k sobě, aniž bych musela přemýšlet, jestli není potřeba nejdříve uklidit. Tam je totiž uklizeno vždy a naprosto dokonale. Když se pak k nám přidá i Yuki, tak si společně užíváme vzácné chvilky souznění.

Jako mámy jsou fenky plemene hokkaido-ken nepřekonatelné, jejich přirozený instinkt a intuice jsou fenomenální. Chvílemi je podezírám, že snad umí i počítat, protože když si občas půjčím z bedýnky jedno štěně třeba na focení, tak Yuki stojí u dveří a čeká, dokud ho zase nevrátím. Pak zkontroluje všechna štěňata a s pohledem, který říká "máš štěstí, že je vždy vracíš v pořádku - ale protože ti věřím, tak si příště můžeš zase nějaké na mazlení vzít" se jde natáhnout do pelíšku a pak teprve odpočívá.

Dnešní focení ve stylu "vintage collection" si jako správná modelína užívala Rina a z kluků pak Bushi. Oba byli do růžova vyspalí, dobře naladění, košík a načechrané deky je velmi zajímaly. Reiko a Kenji sice byli také vstřícní, ale bylo vidět, že místo pózování je nejvíc ze všeho zajímá, kde je máma Yuki s mléčným barem.


Fotogalerie:


www.zonerama.com/Amico/Album/3293844JAK ROSTEME:

                                        1 týden    2 týdny      3 týdny     4 týdny     5 týdnů    6 týdnů 

                                        1 week    2 weeks     3 weeks    4 weeks    5 weeks   6 weeks


Chika Reiko

Porodní váha: 365 g        803 g      1 270 g      1 660 g

 

Chiemi Rina

Porodní váha: 332 g        713 g      1 125 g      1 560 g


Chion Kenji

Porodní váha: 388 g        805 g      1 280 g      1 745 g

 

Chouhei Bushi

Porodní váha: 396 g        779 g      1 255 g      1 700 g

Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100

VINTAGE COLLECTION - 3 WEEKS

/album/vintage-collection-3-weeks/dsc-0075-c-jpg/
/album/vintage-collection-3-weeks/dsc-0223-c-jpg1/
/album/vintage-collection-3-weeks/dsc-0780-c-jpg1/
/album/vintage-collection-3-weeks/dsc-0847-c-jpg1/