HOKKAIDO & SMOOTH COLLIE

ŠESTÝ ELEMENT

22.04.2015 13:59

Japonci uznávají pět přírodních živlů - zemi, vodu, oheň, vítr a nebesa. Symbolem těchto živlů je pětipatrová pagoda postavená v národním parku Nikkó, kde jednotlivá podlaží reprezentují ve vzestupném sledu tyto přírodní živly.

www.amico-di-boemia.cz/hokkaido-ken/japonsko/nikko/


Kdyby Yuki zůstala v zemi vycházejícího slunce, kde se narodila, museli by zřejmě v Nikkó dostavět této pagodě šesté patro. Proč? Protože Yuki je totiž pro mě tzv. "šestý živel", element, který bych označila jako "ALL IN" - tedy všechny živly v jednom.

  • Stojí tlapkama pevně na zemi a jejím krédem je užít si všechno, co jí život nabízí. Naprosto, dokonale a beze zbytku. V každé poloze dokáže vyjádřit beze slov "jsem šťastná".
  • Voda je druhým živlem, který symbolizuje její povahu - vyzkoušet všechno, co jen trochu vypadá, že by mohla být jedna velká taškařice. A máchání se v rybníku a chytání ryb přece do této kategorie podle Yuki jistě patří.
  • Jestli se dá o někom říct, že má "oheň v těle", zcela jednoznačně to platí o Yuki. Protože vypustit ji v terénu je skoro totéž, jak odpálit raketu s plochou dráhou letu nebo sledovat startující raketoplán. Živelná ohnivá energie v tom nejlepším slova smyslu ... mrštná, energická, neunavitelná.
  • Vítr - tak to je též Yuki. Rychlost tornáda je proti ní "pomalu se plandající větřík". Fotka Yuki letící vzduchem, kterou bych přiřadila k tomuto živlu a pojmenovala jsem si ji pro sebe "Yuki v letu" vyjadřuje přesně tuto rychlost. Objektiv jsem měla nastavený, abych Yuki zachytila správně doprostřed, nicméně než se mi podařilo stisknout spoušť, byť danou na rychle se pohybující předmět, Yuki už byla o obrázek dál a to, co jsem chtěla na fotce mít, je umístěné úplně jinde, než by mělo. Přesto má pro mě tato fotka vypovídající hodnotu.
  • Nebesa - v tomto symbolu si představím anděla. Bílá Yuki ve svých klidnějších chvilkách působí jak andílek, ovšem s dodatkem, že ďábla v těle má tedy také. Ačkoliv je velmi mírná, kontaktní a přátelská, ve chvíli, kdy by se cítila ohrožená, zareaguje okamžitě a bez zaváhání. Na rozdíl od naší Kimi, která je vůči cizím lidem spíše plachá a vyznává motto: "uteč, když to jde", Yuki se statečně a nekompromisně postaví možnému nebezpečí čelem. A dlužno dodat, že zvítězí ... nakonec, je to přece pes, kterého v Japonsku používají k lovu medvědů ... silný, sebevědomý, neohrožený. A velmi oddaný a věrný svému pánovi.

Fotoalbum "Šestý element"      boemia.rajce.idnes.cz/YUKI_-_SESTY_ELEMENT

Rodokmen Yuki                         www.hokkaido-pedigree.com/details.php?id=63542

Více o Yuki           www.amico-di-boemia.cz/hokkaido-ken/nasi-psi/yukiko-go-houwa-sou/


ALL IN - ŠESTÝ ELEMENT

Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100