Hokkaido Ken & Smooth collie

Rozjíždíme se do nových domovů

11.05.2013 20:02

Tento týden nám začal poměrně hekticky. Začala jsem připravovat výbavičky a dokumentaci pro první štěňátka, které čekala ve středu cesta s páníčky do nových domovů. Bohužel, neproběhlo vše úplně bez komplikací a nečekaně se nám ve čtvrtek ráno vrátil domů Alánek, z důvodu, že zájemci o štěňátko zřejmě úplně dobře neodhadli situaci, která je čeká, když si přivezou štěňátko domů ... a to je Alánek úplně vymazlený a povahově příjemný pejsek. Byla to pro něj sice nepříjemná zkušenost, ale díky jeho vyrovnané povaze a tomu jak se doma po chvíli oklepal, věřím v dobrý konec. Citlivé kolie nesnášejí dobře takové situace a proto i pro mě, jako chovatelku, je to do budoucnosti velké ponaučení při výběru nových majitelů ze všech lidí, kteří o štěňátka projeví zájem. Malý tvoreček, který se s důvěrou vydá ze známého prostředí na cestu do nového domova, je zcela odkázaný na to, jak se k němu bude jeho pán chovat. A já si nemohu jen přát, aby všichni majitelé našich štěňátek byli spokojení, ale především musím zajistit, aby naše štěňátka byla také šťastná. Jinak bych je totiž nemusela chovat, přeplněných útulků nebo psů trpících nezájmem svého pána je všude víc než dost.

 Od středy odpoledne je již v novém domově prvorozená tricolorní fenečka Andělka, která se s paničkou Mílou ještě u nás na zahradě bouřlivě vítala /viz fotogalerie/ a podle fotek z domova je vidět, jak je Andělka šťastná a její majitelé Míla a Luboš spokojení /viz pozdravy z nového domova/.

V pátek odpoledne odjela domů s Blankami zlatá fenka Amálka,  naše druhorozená a i z jejích fotografií a pozdravů z domova je vidět, jak krásný bude žít život u milující rodiny se spoustou zvířecích kamarádů na statku u Třeboně. 

Dnes dopoledne se vydala na dlouhou cestu do Ústí nad Labem s paničkou Pavlínou a celou rodinou zlatá fenečka Pepinka, která už také spokojeně baští a odpočívá po cestě v novém pelíšku.

Ráda bych tímto poděkovala z celého srdce novým majitelům za vřelost, se kterou přijali naše štěňátka za členy svých rodin i za lásku k psím kamarádům, kterou jim dávají s naprostou samozřejmostí. Pelíšek nám dnes večer zeje prázdnotou .... v koutě se k sobě tulí Annie a Beník, kteří pojedou domů v příštím týdnu a máma Bella už jen udiveně kouká, jak jí klubko štěňátek prořídlo. Jenže přišel čas, kdy končí náš společný život a naše cesty se rozdělí. Věřím, že ne navždy a že zůstaneme se štěňátky i jejich majiteli v kontaktu.

Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100