Hokkaido Ken & Smooth collie

POZDRAVY ŠTĚŇÁTEK 12. TÝDEN

09.06.2013 21:30

Přidány nové fotky Annie a Alánka - 23. 6. 2013

 

Přidány nové fotky Beníka - 9. 6. 2013

 

Zprávy o Amálce

Dobrý večer, Jani,

opět to je nějaká telepatie. Otevřela jsem e-mail, že Vám pošlu nějaké nové fotky a našla jsem Váš e-mail. A v něm samé pozitivní zprávy. Užíváme si sluníčka a nebe bez šedých těžkých mraků. Co si přát víc?

Amálka také roste doslova jako z vody, už dosáhne do spodního kotce králíkárny a nahlas komunikuje s jeho obyvateli, na rozdíl od Brixi, která se nerozpakuje a malá králíčata v zubech vynáší na trávu :-). Někdy lumpárny téhle "dvojky" chtějí silné nervy a když je načapám při činu, tváří se jak neviňátka. Z Amálky je zdatná zahradnice a volné chvilky, kdy jsou psí holky na dvoře samy, věnuje vyhrabávání rostlin a hlíny z truhlíků, vysypávání plastových květináčů, které následně slouží jako vítaná hračka a zcela mění tvary, z rohožky u dveří se pomalu stává beztvarý spletenec provázků a jamky Amálkou vyhloubené se stále víc přibližují Austrálii.

Musím říct, že když se vrátím z práce a otevřu dveře na dvůr, vždycky najdu něco nového a zároveň i šťastnou a spokojenou smečku. Jejich radost je tak odzbrojující, že se vůbec na nic nezmůžu a těším se na další překvapení :-). Doufám, že si také užíváte paběrků pěkného počasí. Posílám pár fotek s radostí z nové hračky a srdečně Vás zdravím, Blanka

 

Zprávy o Andělce

Ve čtvrtek jsme byli poprvé v psí škole v Helppesu a bylo to moc příjemné. Andy se rychle učí, je pozorná a snaživá. Na pozdější hodinu chodí dva koliáci, tak jsme je hned všechny spřátelili. Konečně neprší a můžeme chodit na procházky, už se mnou byla i v práci. Když má dost vyžití, tak je skoro jak andílek ... :-). O víkendu se chystáme poprvé do tramvaje. Jen ty fotky nám moc nejdou ... Mějte se pěkně! Míla

 

Zprávy o Beníkovi

Včera sme boli s Beníkom na hubách a dnes sme na záhrade s Paulou. Boli sme sa pozrieť v psej školke, aby si oňuchal psov a pani. Chvílku bol nesvoj, potom už ale behal vysmiaty. Dnes som si uvedomila, že Beník nevie byť sám ... zvykol si na psiu spoločnosť. Dnes do obedu sme boli doma, musela som variť a upratovať a Beník len za mnou chodil a ani hrať sa nechcel. Keď som mu povedala, že ideme na výlet, ožil a bol pripravený hupnúť do auta. A už sa hraje s dvoma chlpáčmi :-))). Pošlem nejaké foto. Pekný víkend, E.

 

Zprávy o Annie

Ahoj Jani, co se týče Annie a zahrady, měla jsem stejný nápad - včera jsme zkusili první půlhodinu, dnes jsme to dopoledne zopakovali - a vše bylo v pořádku, nikam neutekla a myslím, že byla i spokojená. Ve čtvrtek nám kamarád dovezl hotovou boudu, je moc pěkná, Annie v ní spala hned to dopoledne. Jen je dost velká, zatím to vypadá dost srandovně. A já mám teď aspoň klid, že se má kam schovat, když by náhodou pršelo. Pěkný víkend, K.

 

Zprávy o Pepi

Dobrý den, akorát jsme se vrátily z procházky, Pepča si pohrála s jedním labradorem. Zatím se bojí, trvá jí to velkou dobu, než si začne hrát. Snažím se jakmile narazím na dobrého majitele s vychovaným pejskem, nechat je hrát. Takže se postupně učíme :-). Včera byla celý den venku, svítilo tu sluníčko, asistovala mi při pletí na zahradě. Vyhrabala nám broskev, takže jsme ji včera znovu nasadili a obložili velkými kameny :-). Vidím ji na záchranařinu v lavině :-). Když je krásně, nechce domů, má i otevřené dveře, ale raději si zaleze do boudy a spí tam. Pokusím se ji zase nafotit, ať máme aktuální fota.

Pavlína

 

Zprávy o Alánkovi

Ahoj Jani, i my se přidáváme s krátkou zprávou o Alim. Dnes jsme byli s Alíčkem na očkování a Alimu se podařilo udělat hned ostudu. Kňoural a štěkal, jako když ho na nože berou a dokonale počural pana doktora i sestričku. Pak si na usmířenou vzal od pana doktora pamlsek a naštvaně odkráčel. Doma si už ani nevzpomněl, že na nějaké veterině byl.

Ali roste, konečně začal přibírat a váží 10 kg. Zítra jdeme do psí školky Aliho socializovat s ostatními štěňátky, potřebuje to jako sůl. Číča je natolik hodná a trpělivá, že Alík má pocit alfa samce a na každého si dovoluje. Jinak ho ale musím pochválit, chodíme již druhý týden za panem cvičitelem a Alík dnes poslouchá na přivolání na první povel a dokonce i v zápalu hry všeho nechá a letí si pro odměnu, tak doufám, že mu to zůstane i v pubertě. Zvládá na jedničku "sedni" a teď trénujeme "lehni a chůzi". Vlastně se musím přiznat, že za panem cvičitelem chodíme hlavně kvůli paničce, ale je vidět, že své ovoce to nese. Na zahradě Alík takový svatoušek není, je to přeborník v zahradničení a bohužel Číča ochotně asistuje, takže všechny truhlíky jsou dokonale vypleté a nezbývá mi nic jiného, než letos osázet truhlíky kameny. Poslední týden v červnu jedeme s Alim na dovolenou, tak nafotíme nějaké pěkné fotky a pošleme. Doufá, že Alík zvládne dlouhou cestu, protože jízda autem nám stále dělá ohromný problém. Mějte se krásně a brzy rozšíříme Alíkovu fotogalerii. JcH

Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100

ANNIE