Hokkaido Ken & Smooth collie

POZDRAVY OD AMÁLKY

16.05.2013 06:59

Pátek 24.5.2013 - Hry bez hranic

Dobrý večer, Jani,

nevydržím se s Vámi nepodělit o pár fotek "zahradních her bez hranic", které tu probíhají. Dnes jen v rychlosti, zdravíme všichni všechny.

Blanka

 

Dobrý večer, Jani,

posíláme pozdrav z Bažantnice. Dnes jsme si nenechaly ujít příležitost a vznikla spousta nových fotek. Posíláme trošku na ukázku a také něco málo zpráv ze "života štěněte".

Amálka sem k nám vnesla opravdu nový vítr a to v tom nejlepším slova smyslu. Je to tak bezmezný optimista, že většího snad není. Je až s podivem, že se do tak malého tělíčka vejde tolik pozitivního a rozporuplného, co se v Amálce skrývá. Musím říct, že ač rozměry nejmenší - menší jsou už jen mimina králíků - dokázala si svojí "maličkostí" získat všechny kolem sebe. Dnes jsem přemýšlela, že to dvouleté čekání, kdy se mi nedařilo sehnat kolií slečnu se vyplatilo a Amálka je naším sluníčkem (až na dnešní vypleté koryto, ale to stejně potřebovalo trochu prořídnout). Je neuvěřitelné, co všechno se skrývá uvnitř zlatého kožíšku. Chvíli máme vedle sebe neviňátko, které by byl hřích vzbudit, abychom nepřišli o přímý přenos z jejích psích snů, kdy neúnavně běhá a na něco ňafá nebo zas kňourá podle toho, co se v jejím interním světě děje nebo se točí v pelíšku a hledá tu nejlepší spánkovou polohu. A co teprve ony přípravy ke spánku, kdy nosem neúnavně hrne deku a hračky na jednu hromadu a pak se svine do klubíčka a oči se změní v úzkou černou čárku .... pak procitne a zakňourá, když ji přehlédnu, že právě vstala z pelíšku a chce si ulevit, aby se změnila ve štěňátko hravé a s postupující intenzitou hry i dravé (v plném slova smyslu), kdy se rozdovádí tak, že i vichřice ztrácí na síle, její zoubky se s plnou silou zakusují do všeho, co je poblíž, přidá vrčení a štěkání a notnou dávku dovádění a nechce se nechat uklidnit, až najednou zvolní, chce se pochovat a pomazlit a často se stává, že ji nesu na pelíšek už úplně unavenou a spící, aby načerpala nové síly k dalším lumpačinám. V tu chvíli nastupuji ke svým povinnostem a snažím se stihnout co možná nejvíc, prohlédnu si svoje podrápané ruce s jamkami od ostrých zoubků, které jsem získala při Amálčiných hrách a říkám si, kdy asi mrňous obživne a co nového přichystá.

Těch zážitků je tolik, že se to ani vypsat nedá. Včera jsem si vzala dovolenou, abych si vyzkoušela, jak to bude fungovat, až holky zůstanou po dobu mé nepřítomnosti samy. Všechno fungovalo dobře, vítání pak nebralo konce a já jsem byla ráda, že s tím nejsou problémy ...  Vzpomínám na Vás, v jaké sestavě jste doma, jestli už jsou všechna Áčka ve světě a u Vás zavládl veliký klid. Jestli si užíváte zaslouženého odpočinku po dvouměsíčním vytížení a jestli Vám snad ten nedávno minulý kus života neschází? Dnes jsme odčervovali a za 14 dní budeme očkovat. Amálka je úžasně při chuti, někdy se stane, že do sebe nahltá vzduch a po krmení škytá. Naučily jsme se promasírovat bříško a docílit tak vypuzení vzduchu. Jen přesun v autě nevím, jestli se povede nacvičit bez žaludečních obtíží ... uvidíme. Zkusím nechat načíst fotky a mrknu k Vám na stránky. Mějte se moc dobře, všichni Vás pozdravujeme.

Blanka

 

19.5.2013 23:56

Dobrý večer, Jani,

s Amálkou posíláme pozdrav a krátké zprávy. Užíváme si krásných dnů a Amálka je venku, co jen to jde. Zdravé povětří jí svědčí a  i přesto, že ji máme stále na očích, nám připadá, že povyrostla. Je úžasně vitální, obě tety jí dělají chůvu i vychovatelku zároveň a doufám, že si vezme pro sebe jen to dobré :-) a že jejich "lumpárny" vynechá. Je svolná ke kdejaké blbině, a tak i honba za konečkem dlouhého biče nikoho z nás nenechala klidným, všechny nás pobavila a Amálka odhalila své kořistnické pudy. Koukala jsem na stránkách na krásné fotky a spokojená štěňátka a říkala jsem si, že to pro Vás musí být sladká odměna za strávený čas v jejich přítomnosti a za veškerou péči, kterou dostala.

Mějte se dobře a užívejte klidu. Zdraví všichni z Bažantnice

Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100