Hokkaido Ken & Smooth collie

OSOBNOSTNÍ TESTY

06.05.2013 17:58

Poslední akce, provedení osobnostních testů štěňátek podle Volhardovy metody, proběhla podle plánu a z dosažených výsledků máme velkou radost. Potěšilo mě nejen to, že každé štěndo potvrdilo můj odhad jeho povahových vlastností, ale hlavně a to je myslím hodně důležitá zpráva pro majitele, že výsledky testů odpovídají přáním a požadavkům nových páníčků. Zkoušející byla Mgr. Dana Havlová, rozhodčí výkonu psů, dlouholetá chovatelka a cvičitelka. Štěňátka moc chválila za to, jak se každé snažilo po svém splnit zadaný úkol nebo se vyrovnat se zátěžovou situací, která jim byla připravená. Každý majitel již má vystavený ze zkoušky protokol se záznamem, jak se které štěňátko v jednotlivých situacích chovalo.

 

Pozitivní na této akci je, že potvrdila vyrovnanost výkonu všech štěňátek s přátelskou a snadno ovladatelnou povahou, kterou se v tomto vrhu podařilo dosáhnout díky spojení klidné Belly a vyrovnaného a empatického šampiona Brontése. I když štěňátka v tomto období překypují nezdolnou energií, přesto jsou již nyní vidět povahové rysy pohodářů, kteří snad přinesou do života svých páníčků jen samou radost.

 

Po testech se štěnda vrhla na plnou misku, kterou vyluxovala takovou rychlostí, že blesk by snesl označení její pomalejší bráška. Pak každému z nich podklesly nožičky a kde se jim zrovna zavřely oči únavou, tam také každé usnulo. Jen Pepča byla tak rozjetá, že si dlouho hledala tu správnou polohu na stočení do klubíčka, ale nakonec únava přemohla i ji a tak zavládlo doma zase na chvíli ticho a klid ....

Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100