Hokkaido Ken & Smooth collie

KONTROLA NA VETERINĚ

29.04.2013 15:29

Přestože byl dnešní den pro mě i pro štěňátka hodně náročný (pro štěnda na psychiku, u mě záleželo, jaký mám organizační talent), tak si konečně mohu zhluboka oddechnout, všechno dopadlo úplně dobře.

Štěnda absolvovala zdravotní prohlídku s kontrolou srdíčka, zoubků a celkového zdravotního stavu, u Bena a Alánka proběhla také kontrola varlátek. Pak dostali všichni od paní doktorky Kubové první očkování, jsou očipovaní, mají vystavené petpasy a čekalo nás ještě ophtalmologické vyšetření očí u paní doktorky Míkové na veterinární klinice v Českých Budějovicích.

Všechna štěňátka jsou prostá očních vad a dostala protokol s tímto zápisem:

 

Ophtalmologické vyšetření - NEGATIVNÍ

CEA - NEGATIVNÍ

Coloboma opti. disku - NEGATIVNÍ

 

Na obou klinikách jsem si připadala, jak agent s teplou vodou, protože jsem z auta vynášela štěňata po jednom do ordinace a zase zpět, tak jsem se docela naběhala. Nicméně bylo potřeba to všechno absolvovat, tak se nedalo nic dělat. Příští pondělí dovrší štěňátka 7. týden života a právě v termínu 49. den od narození se dělají osobnostní testy štěňátek, které máme na tento den naplánované. Pak se již prckové pomalu začnou rozjíždět do svých nových domovů a já mám týden na to, abych připravila jejich dokumentaci a výbavičku na cestu.

Vyhledávání

Kontakt

Amico di Boemia, chovatelská stanice České Budějovice +420 724 652 100